Tel: 06-22 78 83 74 B.g.g.: 06-237 41 941 – E-mail: c.bosson@planet.nl

Lei malus Rudolph

Sierappel

Categorie

De groeiwijze van de leimalus
Malus ‘Rudolf’ (Sierappel) wordt ook als leiboom gekweekt. Als de bladeren van deze malus uitlopen hebben ze een bronsrode kleur die zeer opvallend is. Na verloop van tijd verkleuren de bladeren naar donkergroen met een rode gloed. De malus heeft een voedselrijke, niet te droge grond nodig en is extreem winterhard.

De bloeiwijze van de leimalus
Als in het voorjaar de knoppen vormen zijn deze bruin paars van kleur, uit deze knoppen komen paarsroze enkele bloemen die circa 5 cm groot zijn en in bundels van 4 tot 8 bij elkaar staan.
In het najaar ontstaan er oranje-gele vruchten aan de malus. De vruchten blijven er niet lang aan hangen. De malus heeft een voedselrijke, niet te droge grond nodig en is extreem winterhard.

Het snoeien van de leimalus
De malus ‘Rudolph’ moet  één maal per jaar gesnoeid worden. Dit moet gebeuren in het vroege voorjaar. Knip alle takken tot op ongeveer 5 cm van de hoofdtak terug zodat de malus zijn leivorm behoudt.

Verkrijgbaar bij Tuincentrum Bosson
Wij hebben de lei malus ‘Rudolph’ altijd op voorraad. Alle lei malussen staan in kuip zodat u ze het hele jaar door kunt planten.

Extra informatie

Bladkeur

Groen

Bladbehoudend

Bladverliezend

Winterhard

Goed winterhard

Standplaats

Zon, Halfschaduw